Aparatura

Do naszych badań wykorzystujemy wysokiej klasy aparaturę Courage & Khazaka oraz Minolta, m.in.:

 

 • Corneometer® urządzenie służące do pomiaru nawilżenia skóry, stosowane w badaniach potwierdzających skuteczność produktów nawilżających.
 • Tewametre TM 300® urządzenie mierzące poziom przeznaskórkowej utraty wody. Pozwala na określenie ilości wody, która „ucieka” przez skórę. Za jego pomocą można potwierdzić skuteczność produktów przyspieszających odnowienie zniszczonego naskórka oraz produktów ochronnych, np. emolientów.
 • Cutometer® sonda tego urządzenia delikatnie zasysa skórę w celu pomiaru jej jędrności i elastyczności. Cutometer® może być używany do potwierdzenia właściwości ujędrniających wielu produktów zarówno do twarzy jak i skóry ciała. 
 • Glossymeter® urządzenie mierzące poziom błyszczenia się skóry i paznokci. Ma zastosowanie w potwierdzaniu skuteczności produktów matujących, a także w potwierdzeniu długotrwałego utrzymywania się lakieru do paznokci.
 • Sebumeter® urządzenie, które pozwala zmierzyć ilość łoju skórnego (sebum) wydzielanego przez gruczoły łojowe. Za jego pomocą możemy zmierzyć również szybkość natłuszczania się skóry i potwierdzić, że cera jest tłusta. Urządzenie stosowane jest do badań produktów do cery tłustej oraz mieszanej w celu potwierdzenia zmniejszenia wydzielania sebum.
 • pHmeter® urządzenie do pomiaru pH skóry ciała oraz głowy stosowane w celu potwierdzenia utrzymywania prawidłowego pH skóry przez produkty do ciała i włosów.
 • Spectrocolorimeter® urządzenia pozwalające zmierzyć te same parametry koloru skóry. Za ich pomocą można określić efektywność wielu produktów wpływających na koloryt, takich jak suplementy diety, produkty samoopalające, produkty z filtrami UV, kremy łagodzące podrażnienia, rozjaśniające cienie pod oczami lub przebarwienia, itp.
 • Aparat TiVi600® jest aparatem, który ukazuje podskórną mikrocyrkulację krwi. Na podstawie wykonanych nim zdjęć oraz za pomocą odpowiedniego oprogramowania można analizować zmiany w mikrocyrkulacji, a co za tym idzie, działanie produktów na cienie pod oczami oraz produktów przeciwtrądzikowych.
 • Primos Compact® urządzenie pozwalające na zobrazowanie (zdjęcia 3D) i określenie skuteczności przeciwzmarszczkowej, liftingujacej i wygładzajacej wybranych odcinków skóry takich jak: zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), zmarszczki wokół ust czy nosowo-wargowe lub  lwie zmarszczki.
 • SIA® jest to aparat połączony z oprogramowaniem, którego używa się do analizy silikonowych odcisków skóry. Pozwala na ocenę skuteczności produktów przeciwzmarszczkowych i wygładzających.
 • Visia® system pozwalający wykonać fotografię w bardzo wysokiej rozdzielczości oraz dokładnie odwzorować tony skóry w kontrolowanych warunkach  świetlnych.  Baza danych pozwala na wykonanie, przechowywanie i dokładna analizę pod katem ośmiu różnych cech skóry tj. przebarwienia powierzchniowe, przebarwienia UV, przebarwienia brązowe, zaczerwienienia, struktura skóry, pory skóry, porfiryny oraz analizę zmarszczek a nawet rzęs.
 • Lampa Solar Light Multiport® urządzenie pozwalające naświetlać skórę promieniami UVA oraz UVA+UVB. Dzięki temu, że posiada sześć światłowodów o zróżnicowanym natężeniu promieniowania możemy przy jej pomocy określić tzw. MED – czyli minimalną dawkę promieniowania która wywołuje rumień, oraz MPPD minimalną dawkę trwalej pigmentacji skóry.  Urządzenie to służy głównie do przeprowadzania badań solarnych, gdzie określa się współczynnik SPF.  
 • Lampa Solar Light Monoport® urządzenia pozwalające naświetlać skórę promieniami UVA oraz UVA+UVB. Lampa ta posiada jedno pole do naświetlane większego obszaru skóry. Dzięki tej lampie możemy potwierdzać działanie łagodzące produktów, czy indukować powstawanie wolnych rodników. 

Pracujemy na oprogramowaniu "Station Monaderm".